Duben 2009

10 000 lidí na tomto blogu!

30. dubna 2009 v 14:53 | MissCroft
Ano! Přesně tak! Na tento blog už přišlo více jak 10 000 lidí. Mockrát vám všem děkuju, že tu chodíte :-) Moc si toho vážím a jsem ráda, že tu pro mě někteří kdykoliv jste když potřebuju :-) Bez vás by to tu nešlo a kdyby nebylo vás, tak tento blog už dávno neexistuje. No nebudu to tady zbytečně rozepisovat a psát tu samé kraviny, akorát chci aby jste věděli, že jsem strašně šťastná a vděčná za vaše návštěvy :-) Děkuju :-)Pravidla blogu. Čti!

29. dubna 2009 v 19:40 | MissCroft
Tak jsem se rozhodla (zase XD), že tu sepíšu pár pravidel, kteří budete muset všichni dodržovat a pokud ne, tak poletíte :D Pravidla jsou lehká a věřím, že je budete všichni dodržovat, protože někteří tyto pravidla dodržujete, aniž by jste to třebe nevěděli :-) Ale jsou tu bohužel také ti, kteří ta pravidla slušného chování nedodržují a vesele si tady dělají co chtějí...a to byl taky důvod, abych vám to tu všechno pěkně sepsala :-)

1) Žádné kopírování veškerých mých článků a obrázků! Toto je nejdůležitější pravidlo, které budete muset dodržovat, pokud se mnou budete chtít být zadobro! Pokud uvidím na vašem blogu články, které jsou ode mě, bezmilosti to hlásím adminovi! Když už budete chtít o de mě nějaký ten článek zkopírovat, tak se mě nejdříve zeptáte a pokud vám to dovolím, tak uvedete zdroj! Neslibuju vám, ale, že vám ten daný článek dovolím zkopírovat. Bude záležet hlavně na tom, jak velký ten článek je a jak velkou práci jsem si s ním dala...

2) Zákaz psaní vulgárních a urážejících komentáře blogu nebo mě! Toto pravidlo je snad jasné, tak se k němu nemusím více vyjadřovat....pakliže tohle dodržovat nebudete, bude zablokováni a komentář už sem vživotě nedáte....

3) Zákaz psaní jakokoliv reklam, pokud nejste mé SB! Mnohokrát se mi už stalo (za tento den už 2x), že jste mi tady napsali reklamu (podívej se na můj blog, zaregistruj se tam a tam, připoj se v mé soutěži atd...). Na tom by nebylo nic špatné, ale musíte být mé SB! Pokud mé SB nejste a reklamu sem napíšete, bude váš komentář automaticky smazán! Takže si prosím ušetřete čas a běžte si reklamu napsat tam, kde ji příjmou...

A to je vše :-) No vidíte, nic složitého to není a věřím, že budete natolik chytří, že žádná pravidla neporušíte :-) Toť vše! :-) Vy jste čekali něco víc?

Návštěvnost (20.4 - 26.4)

28. dubna 2009 v 19:02 | MissCroft |  Návštěvní Kniha
O proti minulému týdnu se návštěvnost celkém rapidně snížila - asi o 100 lidí :-( Celkém mě to mrzí, ale je tu i jedna dobrá zpráva, která mě těší a to, že i tento týden je každodenní návštěvnost větší než 50 lidí a to mě moc moc těší :-) Děkuju :-)

Pondělí: 62
Úterý: 58
Středa: 61
Čtvrtek: 56
Pátek: 60
Sobota: 55
Neděle: 64

Celkém: 416

TR2 - Lokace - Čína

28. dubna 2009 v 15:59 | MissCroft
Informace o číně a čína na mapě byly čerpány z - wikipedia.cz
Levely:
♥ Temple of Xian - (Chrám Xianu)
♥ Floating Island - (Plovoucí ostrůvky)
♥ The Dragons´s Lair - (Dračí doupě)

Nepřátelé: Válečníci, Bartoliho muži, Orli, Pavouci, Tygři

Boss: na konci tohoto levelu vás čeká Drak, ale nebojte nijak zvlášť těžký na zabití není :-)

Outfits/Oblečení: V této lokaci bude mít na sobě Lara svůj nejznámější obleček - tedy oblek zvaný "Classic"

Zbraně: Standartní dvojice pistolí, UZI, samopaly, brokovnice, a automatické pistole

Poklady - 1 zlatý, 1 stříbrný a 1 jadeitový secret

Obtížnost na přemýšlení - Střední. A to proto, že celá Čína je jedno velké bludiště a orientovat se tam je míty docela těžké.Video:

Menší infor, co se v téhle lokaci stalo:
Když už Lara našla onen klíč k bráně, nic jí nebránilo k tomu, aby se vidala, teď už přístupnou cestou ke Xianu. Cesta je nebezbečná plná různých nástrah a pastí, které musí Lara překonat, aby se dostala k draku, který u sebe drží oný artefakt, po kterém Lara pátrá. Když už se se všemi těmi nástrahami Lara prodere a dojde až k drakovi - stojí před ní ještě jedná úloha, kterou musí splnit - zabít draka a sebrat mu Xian - což se jí samozřejmě povede :-)

Zajímavosti o Číně:
je geografická oblast a historické území v Asii. Označuje prostor ovládaný čínskými impérii bez ohledu na to, šlo-li o etnicky čínské dynastie, nebo nikoli.
1. ledna 1912 byla v Nankingu slavnostně vyhlášena Čínská republika. Jejím prvním prezidentem se stal Sunjatsen z tehdy jednotného hnutí Kuomintang, ale brzy byl bývalým generálem dynastie Čching donucen k odstoupení. Generál se sám stal prezidentem a později se dokonce pokusil obnovit císařství, čímž vyvolal velký odpor mezi veřejností, která stále měla v živé paměti mandžuskou nadvládu. Jeho pokus skončil neúspěšně a nedlouho poté zemřel přirozenou smrtí. Po jeho smrti byla Čína politicky rozdělena. Pekingská vláda byla sice mezinárodně uznaná, ale prakticky bezmocná, což vedlo k tomu, že vojenští vůdci získávali ve svých oblastech prakticky neomezenou moc.
Čína byla sice vítěznou mocností druhé světové války, ale také byla finančně vyčerpaná. Další komunisticko-nacionalistické rozepře měly za následek obnovení valkou přerušené občanské války. Z té vyšli vítězně komunisté a kontrolujíc většinu území Číny 1. října 1949 vyhlásili v Pekingu čínskou lidovou republiku, přičemž vláda původní Čínské republiky se stáhla na ostrov Tchaj-van.

Čína na mapě:
čína na mapě


Moje setkání s Lufíkem...

27. dubna 2009 v 17:18 | MissCroft
V sobotu jsem si udělala výlet do Prahy do ZOO. V Praze jsem předtím ještě nikdy nebyla, až teďkom v sobotu. Musím říct, že mě Praha moc překvapila. Praha na mě působila vždy tak nějak povrchně, ale po sobotě jsme zjistila, že je krásná a to prostředí jakbysmet. Moc se mi tam líbilo a chození po ZOO bylo...no trošku umorné a pěkně mě to zmohlo, ale stálo to za to! Všechny ty zvířata, to čisté prostředí a milý lidé....bylo to úžasné a já si z tama odnesla mnoho pěkných vzpomínek :-) Při cestě zpět ke mě domů do Ostravy jsem se zastavila na chvilku za Lufíkem. Lufík na mě působyla moc příjemně, skvěle jsme si pokecaly a ona mi také ukázala svůj krásný pokoj se svou zbírkou. Nejvíce mě těšil pohled na všechny figurky....některé jsem si mohla také osahat a byla jsem ráda, že jsem je (hlavně ty z těch starších dílů) viděla na vlastní oči. Lufík mi také ukázala kresby které kreslila a musím říct, že jsou vážně moc pěkné. I když jsem se s Lufík viděla asi jen na 10 až 15 minut, tak jsem ráda, že jsem ji mohla poznat blíž :-)

Velbloudi se mi z celé zoo líbili nejvíce :-) Házeli srandovní ksichtíky a vybrat jednu nej fotku z těch všech byl nadlidský úkol, tak jsem vám tu dala všechny s něma :-)
Želva byla taky moc pěkná, ale zachytit se mi ji podařilo je jednou :-(
Opičky předváděli na lanách nádherné kousky a pohled na ně byl prostě úžasný :-)
Když jsem se dostala k slonům, tak je zrovna myli a já mohla jednoho slona vyfotit v pěkné póze :-)
A jako poslední tu mám pro vás skupinku tučňáků, kterí tam stály jak na mole a pěkně se předváděly :D (fotka naní moc kvalitní, neboť je focená přes sklo)
Více fotek ze zoo pro vás budu mít zítra :-)

TR2 - Bugy - Čína

25. dubna 2009 v 11:00 | MissCroft
Dráček se nám nějak zasek :D


TR2 - Screenshoty - Čína

24. dubna 2009 v 18:40 | MissCroft

Level 1: Temple of Xinan (Chrám Xianu)
Level 2: Floating Island (Plovoucí ostrůvky)


Level 3: The Dragon´s Lair (Dračí doupě)
TR2 - Lokace - Tibet

22. dubna 2009 v 17:41 | MissCroft
Menší info o lokaci mi napsala Thora - děkuju :-)
Informace o Tibetu jsem čerpala z www.wikipedie.cz, taktéž i obrázky.
Levely:
♥ Tibetan Foothills - (Tibetské podhůří)
♥ Barkhang Monastery - (Klášter Barkhang)
♥ Katakomb of the Talion - (Katakomby v Talionu)
♥ Ice palac - (Ledový palác)

Nepřátelé: Při své cestě přes Tibet Lara potká kupu nepřátel a mezi nima nebodou chybět: orli, vrány, yety, azurové ryby, bělostní tygři, leopardi a nějaká obří drůbež, zavaná "Strážce Talionu"
Boss: Ano, v této lokaci na konci narazíme i na Bosse a je to taková ta obří drůbež..něco mezi sovou a slepicí, akorát, že to je o pár čísel větší :D o které jsem se už zmiňovala víše. Oficiálně se jmenuje "Strážce Talionu"

Přátelé: Přesně tak, mojí milí přátelé! Naše Lara má v této lokaci i kupodivu nějaké přátelé :-) Narazí na ně především v levelu Barkhang Monastery - (Klášter Barkhang). A copak, že to žije za človíčky v klášteře?...ano..mniši! :-)

Outfits/Oblečení: Druhý, nový obleček který bude mít lara na sobě v ledovém Tibetu outfits, který se jmenuje "Winter Outfit". Přeloženě znamená "Zimní oblek"

Zbraně: Kromě lařiných standartních dvojicí pistolí, bede mít Lara k dispozici i brokovnici, UZI, samopaly, granátomet a automatické pistole:-)

Poklady - 1 zlatý, 1 stříbrný a 1 jadeitový secret

Obtížnost na přemýšlení - Střední. Tato lokace je krásná a atmosféra jak by smet. Dala jsem ale střední obtížnost, neboť tato lokace je celkém hodně velké bludiště. Zvlášť v prvním a druhém levelu.

Video:Menší info, co se v této lokaci stalo:
Lara se ukradeným Bartoliho letadlem dostává do Tibetu, kde podle bratra Chana leží jeho klášter, ve kterém se nacházejí dveře, které odemkne právě jedině Seraph. Během letu Lara v letadle nachází zimní bundu. Předtím, než se ale dostane do Barkhang Monastery, dojde letadlu palivo a to se řítí k zemi. Laře se ale podaří uniknout. Měla sice v plánu přistát přímo u chrámu, ale protože letadlo vybuchlo, musí se k němu dostat pěšky.
Cestou tibetským podhůřím samozřejmě potkává spousty nepřátel, jako orly nebo sněžné levharty, mimo to také nalezne sněžný skútr, který sama může řídit. Tak se Lara dostane až do Barkhangského chrámu. Mniši se k ní kupodivu nechovají zase až tak nepřátelsky (pokud do nich nestřílí) a dokonce jí pomáhají s žoldáky, kteří sem dorazili o chvíli předtím. Při prohledávání úchvatných prostor chrámu nalezne Lara konečně tajné dveře, které ji zavedou do katakomb. Zde musí najít Talion - klíč, který otevírá Chrám Xian. Na Laru tu útočí noví nepřátelé, Yeti, kteří jí připraví nejednu krušnou chvilku. Poté se dostává do tzv. Ledového paláce, kde také opravdu nachází Talion. Jakmile ho vezme, okamžitě se zjeví hlavní bos - Strážce Talionu, stvoření, které vypadá částečně jako Yeti a pták, s nímž se samozřejmě musí utkat. I s Talionem se pak Lara může konečně vydat zpět k Velké čínské zdi...

Zajímavosti + obrázky z Tibetu.
Tibet je historické území ve střední Asii. Z velké části se rozkládá naTibetské náhorní plošině a jeho průměrná výška dosahuje přibližně 4 900 m n. m., pročež se Tibetu někdy říká "střecha světa". Tradičním etnikem Tibetu jsou Tibeťané hovořící Tibetským jazykem. V minulosti býval Tibet nezávislým královstvím, od padesátých let 20. století je z drtivé části svého území součástí Čínské lidové republiky. Před intervencí Čínské lidové republiky byl Tibet několik desetiletí, mezi 1. březnem 1913 a 23. květnem 1951 fakticky nezávislým státem. Historický Tibet se skládal ze tří provincií - Amdo, Kham a Ü-Cang a měl rozlohu okolo 2,5 milionů km2. Asi polovinu území historického Tibetu dnes zabírá Tibetská autonomní oblast.

Tibet

Tibet

Tibet

Tibet

Tibet

Tibet

Tibet na mapě:
Tibet na mapě


TR2 - Bugy - Tibet

22. dubna 2009 v 17:40 | MissCroft
Hopika :D


Šup sem, šup tam :D :D :D
Návštěvnost - (13.4. - 19.4)

20. dubna 2009 v 15:56 | MissCroft |  Návštěvní Kniha
Já se snad zblázním! Mám asi halucinace, ne to nemůže být pravda, mě se to si zdá! Když jsem se dnes koukla na ToPlist a koukala na návštěvnost všech dnů z celého oplynulého týdne a pak jsem to všechno sečetla...málem mi vypadly oči z důlku a pusu jsem měla otevřenou dokořán asi 2 minuty! :D Tahleta týdenní návštěvnost je největší ze všech týdenních návštěvností! Navíc už je návštěvnost ze všech dnů nad 50 což je pokrok, ale ještě větší pokrok je to, že 3x za uplynulý týden byla návštěvnost ve třech dnech větší než 80! Panečku já jsem tak nesmírně moc šťastná :-) Všichni kteří jste tu po celý ten týden chodily jste mi udělali obrovskou radost, kterou tu nedokážu ani popsat. Všem vám moc děkuju :-) Jste moje zlatíčka...všichni :-)

Pondělí: 96
Úterý: 60
Středa: 56
Čtvrtek: 56
Pátek: 62
Sobota: 88
Neděle: 89

Celkém: 504

TR2 - Lokace - Jaderské moře

20. dubna 2009 v 14:49 | MissCroft
Info o lokaci mi napsala Thora a informace o Jaderském moři s obrázkama jsem čerpala z: www.wikipedie.cz
Levely:
♥ Offshore Rig - (Pobřežní hlídka)
♥ Diving Area - (Potápěčská aréna)
♥ 40 Fantoms - (40 sáhů)
♥ Wreck of teh Maria Doria - (Vrak Maria Doria)
♥ Living Quartest - (Obytné místo)
♥ The Deck - (Paluba)

Nepřátelé: V této lokaci má Lara dost nepřátel. Jedná se všek o Bartoliho muže, potápěče, psi (dobrmani) a myši.

Outfits/Oblečení: Všichni můžeme třikrát vykřiknout Sláva! Lara nám poprvé odhalila v této lokaci i jiné oblečení ze svého šatníku, než jenom své standartní "Classic". To ale ovšem bude mít na sobě taky a to v prvním a druhém levelu. A jaký je to vlastně ten nový Lařin obleček? Je to potápěčský oblek značky Sola. Originální název zní: "Sola Diving Suit" a Lara ho bude mít na sobě ve všech levelech kromě prvního a druhého.

Zbraně - Lara bude mít u sebe svoje pistole s neomezeným počtem nábojů a navíc k tomu ještě najde UZI, samopal, brokovnici, granátomet a automatické pistole

Poklady - 1 zlatý, 1 stříbrný a 1 jadeitový secret

Obtížnost na přemýšlení - Střední. Tato lokace není moc těžká. Je celkém jednoduchá, ale zhodnotila jsem ji střední obtížností, neboť se v této lokaci oběvují i časové úkoly, které jsou i trošku obtížnější. Také se může sem tam stát, že se zamotáte a nebudete vědět jak dál.


Video:


Menší info co se v téhle lokaci stalo: Lara se sem dostala v letadle, přičemž byla zajata a sebrali jí i všechny zbraně. Podařilo se jí uprchnout a přitom najde i hangár s Bartoliho letadlem. Tam je všude kolem spousta jeho lidí, ale dostane se až do letadla, kde najde zbraně. Tam to prohledává a dostává se dál do Diving Area a odtud až k vraku potopené lodi Maria Doria, luxusního parníku, který patřil Bartoliho rodině, ale loď byla potopena, protože na palubě byl ukryt Seraph (klíč k Ledovému paláci), o čemž Laru informoval bratr Chan, kterého taky zajal Bartoli. Lara prozkoumává loď, dostává se do zajímavých částí lodi, kde musí mimo jiné zprovoznit přívod elektřiny a pátrá po Seraphu, který je rozdělen na dvě části, který nachází na palubě lodi.

Zajímavosti + obrázky Jaderského moře:
Středozemní moře je část středozemního moře, ležící mezi Apeninským a Balkánským mořem. Moře zaujímá plochu přibližně 160 00 km2, dlouhé je 800km a široké mezi 150 a 200km. Na jihu je Otrantský průliv široký 71km, který spojuje Jaderské moře s Jónským.
Velmi výrazný je rozdíl jihozápadním a severovýchodním pobřežím. Zatímco na italské straně je většinou nízké, písčité, bez výrazných zálivů, balkánské, zvláště pak chorvatské pobřeží je po norských fjordech druhým nejčlenitějším v Evrop.
Název Jaderské (dříve též Adriatické) moře pochází od starověkého přístavu jménem Hatria nebo Atria, dnešního města Adria v deltě Pádu. Ve starověku býval Jadran též nazýván Mare Superum ("Horní moře"), zatímco Mare Inferum ("Dolní moře") bylo označení pro moře Tyrhénské.

Jaderské moře
Jaderské moře na mapě:
Jaderské moře na mapě


TR2 - Bugy - Jaderské moře

20. dubna 2009 v 14:48 | MissCroft
Že by halucinace? :D


Skok, otička, skok...a...že by jiná část levelu? :D
Vytvořila jsem videjko :-)

19. dubna 2009 v 10:46 | MissCroft
Ano je to tak! Po dlouhé době váhání jsem se do toho nakonec pustila a vzniklo...tohle :D Videjko jsem samozřejmě dělala na TR (jak jinak, že? :D) Je to mé první video a myslím, že celkém ujde...není sice zrovna nejlepší, ale nějak se přece začít musí, ne? Jsem zvědavá co na něj řeknete :-)
Nový render - DG

17. dubna 2009 v 18:47 | MissCroft
Předpokládám, že o tom už asi víte, protože ten render vyšel tuším už včera nebo předevčírem, ale i tak ho sem dám :-) Vždyť je přece tak krásný :-) Můžeme si všimnout, že DG má už normálné culík jako Lara v TR:L a TR:U mítso francouzkého copu. :-)


TR2 - Bugy - Itálie

17. dubna 2009 v 18:18 | MissCroft
Lodička se nám zbláznila :D :D :D


Co všechno Lara dokáže, když se rozhodnete, že použijete rohové bugy :D


Hopky do vody...nebo do víklenku? :D


Hop a jsme...


A to nejlepší na konec - rychlé ukončení levelu :D


TR2 - Lokace - Itálie

17. dubna 2009 v 17:57 | MissCroft
Informace o Benátkách, obrázky a screen z mapy jsem převzala z: www.wikipedie.cz
Lokace -
♥ Venice - (Benátky)
♥ Bartoli's Hideout - (Bartolonův úkryt)
♥ Opera Haus - (Operní dům)

Nepřátelé - Psi (dobrmani, Batoloniho muži. myši
V této lokaci je nepřátel celkém hodně o proti té předešlé. Dá se říct, že na každém rohu tam na vás bude číhat nějaký z Bartoloniho můžu nebo psi, kteří si na vás mile rádi pochutnají.

Outfits/Oblečení - Stejně jako v předešlé lokaci bude mít Lara na sobě oblečení zvané "Classic", které se skládá z modrého nátělníku a hnědých šortek :-)

Zbraně - Lara bude mít u sebe svoje pistole s neomezeným počtem nábojů a navíc k tomu ještě najde UZI, samopal, brokovnici, granátomet a automatické pistole.

Poklady - 1 zlatý, 1 stříbrný a 1 jadeitový secret

Obtížnost na přemýšlení - Střední. Tato lokace vám dá místy i pěkně zabrat. Nevyhnete se ani blodění v benátských uličkách a pár časovým úkolům.Video:

Menší info, co se v téhle lokaci stalo:
Lara se vydává do Benátek najít skrýš Marca Bartoliho. Prochází Benátkama a postupně se vypořádádvá s Bartoliho kumpánama. Na konci lokace Lara našla Bartoliho letodlo, které letělo do Jaderského moře. Lara začala odposlouchávat rozhovor mezi marcem a jednoho z jeho kumpánů, ale rozhovor nevyslechla celý, neboť jí francouzákem praští jeden hnusný chlap jménem Eros a zamkne ji v Námořní základně v dalším levelu.

Zajímavosti + obrázky Benátek:
Benátky jsou ostrovní město. Jeho historické jádro se nechází ne mělké laguně, novější části města byly pak vybudovány na rozsáhlém břehu. Benátky mají podstatný historický, kůltůrní, společenský a administrativní význam.
Ve starověku byly centrem Benátské republiky, dnes jsou středem své oblasti. Probíhá tu bohatý kultůrní život. Nachází se tam velký přístav a letiště (díkybohu na pevnině :D) Od roku 1987 jsou Benátky jako jedna z nejnavštěvovanějších italských destilační památkou UNESCO. Město žije převážně z turistického ruchu. Každý rok je navštíví přibližně 12 milionů turistů.

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky
Benátky na mapě:
Benátky na mapě

TR2 - Bugy - Velká čínská zeď

15. dubna 2009 v 7:15 | MissCroft


Jak se dostat zo bodliny, aneb, co tvůrci nechtěli :-)


To, že Lara může skočit do bodlin a přitom si neskřiví ani vlásek, tušilo asi jen málo z vás :-)
TR2 - Lokace - Velká Čínská zeď

14. dubna 2009 v 16:36 | MissCroft
Informace o Velké čínské zdi a obrázky jsem čerpala z: www.wikipedia.cz
Levely:
♥ The Great Wall (velká zeď)

Nepřátelé: Tygři, pavouci, T-Rex
Nepřátel je v téhle lokaci celkém hodně! Každou chvíli budete narážet na nějakého tygříka nebo pavouka. Ke konci vás tam také budou čekat pěkní 2 T-Rexové :D , ale dá se jim vyhnout, pokud se rozhodnete, že to poslední šmejdění kolem si radši odpustíte :-)

Outfits/Oblečení: Lara bude mít na sobě oblečení zvané "Classic". Skládá se z tradičního zeleno-modrého (spíše modrého) nátělníku a hnědých šortek.

Zbraně: Lara bude mít u sebe svojí dvojicí pistolí a kromě toho také najdete: granátomet, brokovnice, UZI, automatické pistole,

Poklady: 1 zlatý secren, 1 stříbrný secret, 1 bronzový secret

Obtížnost na přemýšlení: Malá. Tato lokace není těžká. Puzzle tam dá se říct nejsou skoro žádné. Jde spíše o to, tu lokaci přesvištět ve zdraví a co nejrychleji proběhnout všechny pasti :-)Video:

Menší info, co se v téhle lokaci stalo:
Lara se vydala k bráně, za kterou by měla být cesta, která by ji dovedla k dýce Xian. Jenže když k bráně došla...ouha, brána byla zamknutá a k jejímu otevření je potřeba mít klíč. U brány ji také přepadl jeden z Bartoliho můžů. Vypadlo z něj, že po Xianu pátrá také jistý Marco Bartoli, ital, který po smrti svého otce zdědil italskou mafii. Po menším přesvědčování muž Laře prozradil, kde má Bartoli sídlo a pak se otrávil jedem, který měl u sebe.

Tipy: Pokud se rozhodnete, že to poslední šmejdění kolem si neodpustíte, tak mám pro vás tip jak T-Rexe zabít, bez jediného škrábance. T-Rexové vyjdou, dá se říct z takové malé "chodbičky". Vy chvíli počkáte až vyjdou oba T-Rexové a pak do té "chodbyčky" zalezete. T-Rexové nebudou vědět, jak se tam dostat zpět a vy do nich tak můžete v klídku nasypat olovo :-)

Zajímavosti + Obrázky velké čínské zdi:
První velká zeď byla postavena za vlády Prvního císaře. Na stavbu bylo nasazeno statisíce lidí, především zajatci a trestanci.Nejednalo se o budování z ničeho, ale spíše o propojení již existujících úseků opevnění postavených za časů období válčících států v 5 - 3 století př. n. l. Zeď byla stavěna daleko severněji než dnešní zeď a zachovaly se z ní jen nepatrné zbytky.
Dnešní zeď byla postavena za dynastie Ming, kdy byla přebudována do velkorysích rozměrů s použitím trvanlivých materiálů (kámen, pálené cihly) Zeď pochopitelně neměla za úkol odrazit masívní útok nepřátelského vojska, které by hradby dokázalo přelézt, , ale znesnadnit polokočovným kmenům podnikání loupeživých nájezdů do nitra impéria.

Zeď se táhne přes mořský záliv Po-chaj, provincii Cha-pej, hranici mezi Čínou a Mandžuskem a končí daleko na západě na pokraji pouště Gobi, v místech, kudy přes roztroušené oázy kdysi pokračovala západním směrem Hedvábná stezka. Velká čánská zeď měří neuvěřitelných 7 600 km! Nutno však zdůraznit, že zeď v některých místech probívá v několika linií a vytváří tak odpočky (započtené do celkové délky) na jiných místech je naopak přerušena.

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Velká čínská zeď


Návštěvnost (6.4 - 12.4)

13. dubna 2009 v 8:46 | MissCroft |  Návštěvní Kniha
Návštěvnost se stále lepší a stoupá, což mě ohromně moc těší :-) Teď je týdenní návštěvnost už taková, jaká bývala vždycky dříve :-) Oproti minelému týdnu se návštěvnost posunula o velký krok dopředu. O rovných 65 lidí! :-) Udělali jste mi s tím velkou radost. Jsem ráda, že se vám tu líbí a, že na tom blogu nepracuju jen tak pro nic za nic. Mám vás všechny moc ráda. Děkuju :-)

Pondělí: 48
Úterý: 43
Středa: 58
Čtvrtek: 67
Pátek: 84
Sobota: 68
Neděle: 69

Celkém: 437
_____________________________________________

© MissCroft/misscroft.blog.cz, 2008/2011
_____________________________________________