Prosinec 2009

Šťastný nový rok!!!

31. prosince 2009 v 12:45 | MissCroft
Takže.. už jste asi všichni zaregistrovali, že je dneska poslední den v tomto roce. U všech se asi chystá pořádná oslava, ať se ten nový rok, který už klepe na dveře pořádně oslaví. Já bych vám tu nejdříve chtěla udělat takové menší shrnutí roku 2009 tady na blogu. Rok 2009 byl myslím pro tento blog velmi úspěšný. Ostatně, to si už můžete ověřit v následné statistice:

♦ Zlepšila se návštěvnost asi o 30 lidí denně
♦ Přibylo 20 spřátelených stránek
♦ Za rok 2009 se tu vystřídalo 7 designů
♦ Bylo napsáno celkém 464 článků
♦ Napsáno kolem 1300 komentářů
♦ Celková návštěvnost překonala 20 000

Doufám, že jsem na nic nezapoměla. Tak co říkáte? Já jsem teda velmi spokojená :-) Za poslední rok tady na blogu jsem získala plno zkušeností a to nemluvím jen o zacházení s blogem... Prožívala jsem tu radosti, smutek, překvapení, někdy i sklamání a nervů jsem tu spotřebovala taky hodně. Bohužel zde i byly hádky, některé méně bolestné a některá naopak bolí ještě doteď. Je mi to moc líto a doufám, že v roce 2010 už zde žádné hádky nebudou. Především tu ale vládla radost a nadšení a to jsem moc ráda :-) Taky bych vám chtěla všem mockrát poděkovat za vaši přízeň, za vaše návštěvy, komentáře a za veškerou vaší podporu, kterou jste mi poskytli, když jsem to v některých situacích potřebovala. Děkuji všem, pro které tento blog aspoň něco maličko znamená, kteří ho mají rádi a rádi sem taky chodí. Jsem moc ráda, že vám všechny mám a za všechno, co jste kdy pro mě udělali jsem vám všem nesmírně vděčná. Děkuji, bez vás by tento blog neexistoval! :-)

A nakonec... všem vám přeji aby rok 2010 byl pro vás všechny úspěšný ve všech stránkách života. A nezapomeňte příchod nového roku pořádně oslavit! Šťastný nový rok vám všem!

Vaše MissCroft


Happy new Year!TR:Legend - Secrety/Tajemství

29. prosince 2009 v 13:45 | MissCroft
V TR:Legend je neskutečné množství všemožných druhů secrerů. Dělí se na tři skupiny - bronzové, stříbrné a zlaté, přitom jejich počet se každou lokaci liší.

Bolívie - Nůž

10 bronzových, 5 stříbrných, 1 zlatý

Peru - Socha

8 bronzových, 2 stříbrných, 1 zlatý

Japonsko - Buddha

6 bronzových, 4 stříbrných, 1 zlatý

Afrika (Ghana) - Maska

5 bronzových, 4 stříbrných, 1 zlatý

Kazachstán - Plazmové koule

5 bronzových, 3 stříbrných, 1 zlatý

Plazmové koule

Anglie - Kříž

9 bronzových, 5 stříbrných, 1 zlatý

Nepál - Modlící mlýnek

9 bronzových, 6 stříbrných, 1 zlatý

Panství Croftů - Erb

16 bronzových, 10 stříbrných, 1 zlatý

TR:Legend - Charaktery

28. prosince 2009 v 9:39 | MissCroft
♦ Lara Croft:
Lara Croft je světová dobrodružka, světová cestovatelka, která vyhledává hrobky a pozůstatky naplněná posedlostí odkrytí záhad velké starodávné civilizace.Je skvělou atletkou, plynule hovoří tuctem jazyků a nezastaví se před ničím, aby dosáhla toho, čeho chce.

♦ Alister Fletcher:

Alister fletcher je Lařin výzkumný asistent a zásobárna historických informací s obrovským záběrem. Soustřeďuje se na prameny výzkumu v knihovnách a muzeích, přitom se zaměřuje na pochopení a vysvětlení toho, co bylo již opravdu nalezeno jako protiklad Lařiných pátrání po nových artefaktech. Už 15 let pracuje na svém studentském doktorátu na Oxfordu a zatím jej neobdržel, protože věří, že všechno souvisí se vším a což mu znemožňuje uspokojivě dokončit svoji disertační práci.

♦ Zip:

Zip je Lařinná pravá ruka a technický expert. Vždy ve spojení s Larou pomocí mikrofonu je neustále připraven poskytovat ji množství informací připojením k různým elektronickým zdrojům a online databázím. Ve svém volném čase se točí okolo elektrotechniky, vymýšlí nové technologie, které by byly užitečné pro slečnu Croftovou v terénu... Navíc je důvtipným zásobovatelem zábavnými pouťovými atrakcemi. Zip je taky skvělým šéfkuchařem a kdysy pracoval v jedné z nejlepších restaurací v severní Evropě.

♦ Winston Smith:

Winstonova rodina byla s Croftovými již po generace a on sám se stal komorníkem v době, kdy byl po zásluhách propuštěn z vojenské služby ve svých dvaceti letech, stejně jako jeho otec před ním. Přestěhoval se na panství Croft a zůstal zde jako inventár, když zemřela jeho žena před narozením Lary. Je naprosto ideální k plnění Lařiných potřeb až za hranici tradičních povinností sluhy díky nezvyklému způsobu života vedéného Larou, kterou nikdy nezklamal. Jeho loajalita k Laře, jeho rodičům a k pantsví je mimo diskuzi.

♦ Anaya Imanu:

Anaya Imanu je inženýrka pracující v chudých oblastech Jižní Ameriky. Je lařinnou přítelkyní ještě ze studentských let a byla s Larou i během tragické výpravy do Peru poblíž Paraíso. Má svojí vlastní slibnou kariéru, ale pravidelně se na svých cestách střetává s Larou.

♦ Toru Nishimura:

Toru Nishimura je bohatý mediální magnát, který vlastnil půl tuctu televizních stanic a novin po celém Jižním Japonsku. Jeho vzestup až na tuto pozici byl rychlý a stále má radost z novinařiny, se kterou kdysy začínal, takže jeho dny nejsou zaplněny jenom prací s propojenými koncerny. Jeho investigativní pátrání ho zavedlo až k mistrovství, vzácné stříbrné sošce a mladé archeoložce, která mi zachránila život, když se ukázalo, že artefakt je mnohem významější, než se zdálo. Lara Croftová a on se pak slatali přáteli a vzájemně si pomáhají, když je potřeba.

♦ Amanda Evert:

Amanda Evertová byla Lařinná nejlepší kamarádka na universitě. Zatímco Lara byla nadějnou univerzitní antropoložkou, ona našla zalíbení v metafyzice a byla fascinována mysticizmem tak, že podle Lařiného názoru, byla narušena její schopnost ýt efektivní vědkyní. Amanda snila o odhalení mystických vědomostí z minulosti. Vědomosti, které v dnešní vědecké době jsou mimo oblast zájmu a dokonce i kativně vytlačovány z vědomí. Doufala, že poznáním těchto zapomenutých pravd, by ostatní mohli dosáhnout duchovního osvícení. Ale její slibně se rozvíjející kariéra byla náhle ukončena při hrozivé , neočekávané katasrtofje v Peru, kde je její tělo, společně s dalšími deseti pohřebeno v hrobce. Zemřela Amanda skutečně?

♦ James William Rutland ml.:

Rutlandovo jméno bylo spojeno s politikou a CEO po desítky let. James vyrůstal bublině nesmírného blahobytu a bohatství. Odešel do West Pointu a podařilo se mu studium jen tak tak dokončit. To mu dalo základy disciplíny a síly, které se mu hodily po ukončení vojenské kariéry. James byl zvyklí dostávat vše, co si zamanul. Je to energický mladý muž, který hraje tvrdě a v tomto ohledu nebyl nikdy líný ikdyž pracuje tvrdě jenom, na hledání vlastního potěšení.

♦ Shogo Takamoto:

Shogo Takamoto byla vycházející hvězda japonské mafie a nyní je Yakuza Kumicho (boss). Má v lásce starodávné zbraně a stal se veličinou v oblasti černého trhu, kde frustroval mnohé sběratele, kteří naletěli na podstrčené padělky. Využívá velkém moci Yakuzy k vlastní obraně proti před podvedenými zákazníky. Konfrontace s larou Croftovou ohledně zapomenutých předmětů vedla ke ztrátě jeho tváře takovým způsobem, že byl donucen odstoupit a uchylit se do podzemí. Proč ji nedal odstranit je tématem k zamýšlení nad záhadami Yakuzy, jelikož představa, že není schopný ji zabít, je téměř za hranicemi uvěřitelnosti.

Neznámá entida:

Nevysvětlitelně zlá bytost neznámého původu. lara se s ní poprvé střetla u podzemních predinských rozvalin za Paraízem, Peru, kde zabila většinu Lařiných kolegů.

TR:Legend - Nepřátelé

27. prosince 2009 v 16:40 | MissCroft

Zvířata:

Zvířat v TR:L, jakožto nepřátel je velmi málo. V Bolivii a Nepálu narazíte na jaguára, leoparda budete mít možnost zabít jen v Nepálu a na pár psích nepřátel, což jsou pouze pitbullové narazíte v Japonsku a v Anglii. Možná, že jsou na zabití o trošičku těžší, než lidští nepřátelé (mám na mysli žoldáky, kterých tu je požehnaně...) a chviličku potrvá, než se s nimi vypořádáte, ale stačit vám na jejich skolení budou i Lařiny standartní 2 pistole. Pakliže si boj s nima chcete zkrátit, doporučuji samopal RC650 nebo brokovnici.

♦ Jaguár:

♦ Leopard:


♦ Pitbull:


Lidé:

Mezi lidské nepřátelé (pokud nepočítám bossy) patří pouze jen žoldáci. Je jich více druhů, někteří se prohání kolem na motorkách, na jeepu, nebo na autech se samopy. Vícekrát ale budete narážet na žoldáky, kteří na žádném z dopravních prostředků nejsou. Na zabití jsou všichni poměrně lehcí. Chce to jen tréning, naučit se pár šikovných úhybových manévrů a uvidíte, jaká to bude zábava :-) Alespoň pro většinu...

♦ Žoldáci:


Bossové:

Bossové jsou nepřátelé, se kterýma budete bojovat až na konci určité lokace. Je to takový větší a těžší závěrečný boj, kterým zakončíte lokaci, ve které se právě nacházíte. Většina bossů jsou lidé, až na dvě výjimky. Celkém je v TR:Legend 4 bossů.

♦ Shogo Takamoto:

Tohle je první boss a bojovat s ním budete až ve třetí lokaci a to v Japonsku. Na zabití není tak těžký, jak se na první pohled zdá. Utkáte se s ním v kruhovité místnosti. Vy stojíte dole a on nahoře v patře. Shogo na vás bude máchat kouskem meče, ze kterého jdou zraňující zelené plameny. Když poletí nízko, musíte je přeskočit a když zase poletí moc vysoko, musíte se přikrčit a aby toho nebolo málo, tak na vás dole, kde na začátku boje stojíte, střílí ještě kulomety. Aby jste se jim tedy vyhli, budete se muset dostat do patra za Shogem. Když se rozhlédnete po místnosti, uvidíte všude kolem sochy, za kterýma se schovávají tyče, po kterých můžete vyšplhat do patra. Tam vám doporučuji po celý boj také zůstat, aby jste ho přežili ve zdraví. Nejen, že sek vyhnete střelám kulometů, ale taky se vám bude lépe mířit na Shoga. Tak a teď k boji... Shogo bude kolem běhat a házet po vás ty zelené plameny. A vy mu to oplatíte pár pěknýma kulkama do zad. Doporučuji vám, aby jste se co nejvíce vyhýbali těm jeho útokům. Schovávat se můžete za vyčnívající sochy a hlavně nezapomeňte stříle, střílet a zase střílet.

Tip!: Schovejte se za jednu z vyčnívajících soch, nejlépe za tu, která bude pod takovým úhlem, že budete vidět vy na Shoga, ale Shogo na vás ne. Pak střílejte. Když Shogo uhne, (tím, že jste do něj střelili kulku), najděte si další sloup. Takhle to opakujte pořád dokola. Někdy se může stát, že i když budete do Shoga střílet kulky, tak on vám neuhne a bude si tam jen tak stát a vy do něj můžete sypat olovo, dokud nezemře :-)

♦ James Rutland mladší:

S Jamesem se utkáte v Africe opět v kruhovité místnosti. Tentokrát tu je ale místo vrchního "patra" celkém 4 vyvýšené plošiny, na kterých, když je James oslaben, si "dobíjí" život. A vy mu v tom musíte zabránit tak, že mu ty jeho plošinky zlikvidujete. Podívejte se pozorně na všechny ty plošiny. Každá z nich má na sobě jakousi vypouklinu, kterou musíte rozstřelit. Takže... pokaždé, když James vyleze na jednu z těch plošinek, tak se rychle taky běžte postavit nejlépe hned naproti nějaké plošinky, roztřelte její vypouklinu a až se rozpadne, tak na ní hoďte magnetický hák a bytáhněte ji. Hned poté, co to uděláte, se celá plošina zřítí. Tohle udělejte u všech, James se pak už nebude mít kde léčit a vy tak už do něj může v klidu střílet a čekat, až mu celý život ubyde.

♦ Vodní příšera:

První zvířecí boss čeká jen na vás. Je to vodní příšera a vypadá jako něco mezi hadem a drakem. Bojovat s ní budete v Anglii, přímo pod hrobkou krále Artuše. Samotnou příšeru zabít nejde, na to vám všechny vaše zbraně bohužel nestačí, takže si budeme muset poradit jinak. Po místnosti jsou umístěny celkém 4 zvony a vedle nich jsou páky. vyhlídněte si tedy jeden zvon, do kterého střílejte, dokud se nerozzvoní. tenhle zvuk příšeru upoutá víc, než dost a vy tak budete mít chvilku času na to, aby jste hodili magnetický hák přímo na páku vedle zvonu a zatáhly. Tím, že zatáhnete na páku se uvolní klec, který vysela na stropě a uhodí příšeru rovnou do hlavy, té pak ubyde kousek života. Tohle opakujte ještě 3x, dokud tedy nezhodíte všechny 4 klece. Až zpadne příšeře na hlavu poslední klec, zemře.

♦ Neznámá entida:
S tímto Amandiným mazlíčkem se utkáte dokonce dvakrát. Poprvé v Kazachstánu a pak v Bolivii Redux.
KAZACHSTÁN:
Opět se ocitáte v kruhovité místnosti. Kolem dokola jsou rozmístěny páky. Všechny aktivujte a pak si sedněte do lektrické věže přímo vprostřed místnosti. První možnost je, že si příšeru přitáhnete a pak ji vhodíte přímo do elektřiny, což je mnohem těžší, než druhá možnost, která zní tak, že rozhýbáte všechny koule, které jsou nad vámi, dokud se pomocí elektříny šechny nespojí a nevysunou tak dolů část další části artefaktu. Až se vám podaří všechny tyto koule rozhoupat, rychle vyskočte z věže a hoďte magnetický hák přímo na artefakt a přitáhněte. Toť vše. Tenhle boj je trošku obtížnější, než všechny předchozí. Chce to pevné nervy.
BOLIVIA REDUX:
Tady budete bojavat přímo s Amandou, která je převtělena do těla téhle příšery. Teď už ovšem máte poskládaný celý meč a tak bude nejlepší, když ho použijete. Vyhýbejte se útokům příšery a snažte se nespadnout z plošiny. Zároveň taky musíte ale střílet po příšeře plameny z meče. Až bude příšera dost zmožená, spadne na zem. Vy k ní rychle poběžte a zapíchněte do ní nůž. Tohle opakujte několikrát, pak příšera zemře.

Nový přírůstek do Assassinské sbírky

25. prosince 2009 v 8:15 | MissCroft
Jak už prozrazuje nadpis, mám nový přírůstek, za který vděčím mojí skvělé kamarádce Aničce, od které jsem tuto věcičku dostala jako Vánoční dáreček. Jedná se o knížku, ve které je spousta konceptů - postavy, zbraně, města, nejrůznější místa a mnoho dalšího. Je to skutečně nádherná knížka a já bych ti Aničko chtěla tady předevšema vyjádřit svoje velké díky! Za toto jsem ti opravdu moc vděčná a děkuji, je to překrásný dáreček! :-)

A tady mám pro vás pár foteček.

PS: To mi připomíná, že bych si asi měla udělat pořádek ve všech článcích o mých sbírkách, takže můžete očekávat, že do nich přidám nové fotky a tak nějak celkově je upravím. Dám vám vědět, až budu s prací hotová.

Vyhodnocení Vánoční soutěže

24. prosince 2009 v 10:48 | MissCroft
V prosincovém Vánočním TR Magazínu proběhla soutěž, která se jmenovala "Soutěž o nejlepšího Vánočního smíchmaistra" a já jsem vám slíbila, že vyhodnocení soutěže udělám dnes, tedy 24.12. Je tedy na čase, aby jsme se mrkli na to, jak jste vlastně v soutěži dopadli.

Nejdříve vám prozradím správné odpovědi na otázky.

Pokud si vzpomínáte, šlo tam o baňky, které když jste klikli, tak se vám zobrazila otázka. Byli tři druhy baněk - bronzové, stříbrné a zlaté. Bronzové baňky byly 4 a měli hodnotu jednoho bodu. Stříbrných baňek bylo taktéž 4, ale hodnotu měla každá z nich 3 body. Zlatá baňka byla jen jedna a měla tu hodnotu nejvyšší. Mohli jste za ni získat 5 bodů. Maximální počet bodů byl tedy 21.

Bronzové baňky (1 bod):

1)
V jakém roce se na svět dostal první Tomb Raider? → V roce 1996.

2)
Jak se jmenuje herečka, která si zahrála v prvním i druhém díle filmu Tomb Raider? → Angelina Jolie

3)
Jak se jmenuje první díl Tomb Raider? → Tohle byla trošičku záludnější otázka. Hra se oficiálně jmenuje jen "Tomb Raider". Vím, že jste mohli slyšet i názvy jako "Feauting of Lara Croft" nebo "The Atlantean Scion", tohle jsou však názvy jen čistě fanouškovské.

4)
Jak se jmenujou doplňující díly pro Xbox360 z Tomb Raider: Underworld? → "Beneath the ashes" a "Laraś Shadow"

______________________________________________

Stříbrné baňky (3 body):

5)
Jak se jmenuje modelka, která ztvárnila Laru v TR3? → Nell MCAndrew

6)
Kolik je přesně oficiálních modelek pro Laru Croft? → Oficiálně jich je 8 (Natalie Cook, Rhona Mitra, Nell McAndrew, Lara Weller, Lucy Clarkson, Jill De Jong, Karima Adebibe, Alison Carroll) Angelina Jolie se mezi oficiální modelky nepočítá, Vanessa Demouy byla oficiální modelkou jen pro francouzskou pobočku Eidosu, nikoliv britskou a Aimee Sweet se taktéž mezi oficiální modelky nepočítá.

7)
Kolik levelů má TR3:Gold? → 6 (Highlad Fling, Willard´s Lair, Shakespeare Cliff, Sleeping with the Fishes, It´s a Madhouse, Reunion)

8)
Vyjmenuj v jakých TR herních dílech můžeme navštívit Lařin dům jako tréningový level. → TR1, TR2, TR3, TR3:Gold, TR:L, TR:A.

______________________________________________

Zlatá baňka (5 bodů):

9)
Která žena nadabovala Laru pro první herní TR díl? → Shelly Blond

Soutěže se zůčastnilo celkém 8 lidí, tak se pojďme podívat na to, jak jste odpovídali:

EMINGOS:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider: Featuring Lara Croft Tomb Raider (neoficiálně Tomb Raider: The Atlantean Scion) - Špatně - 0 bodů
4) Beneath the Ashes | Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 6 modelek - Špatně → 0 bodů
7) 19 levelů - Špatně → 0 bodů
8) 3 - Špatně → 0 bodů
Zlatá:
9) Ellen Roche - Špatně → 0 bodů

Celkém bodů: 6 bodů

ANIČKA:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider 1 - Featuring Lara Croft - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 8 - Správně → 3 body
7) 5 levelů - Špatně → 0 bodů
8) TR1,2,3,7,Anni - Špatně (chybí ti TR3Gold) → 0 bodů
Zlatá:
9) Shelly Blond - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 14 bodů

CHARLIE:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider - Správně → 1 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 7 - Špatně → 0 body
7) 6 levelů - Správně → 3 bodů
8) TR1, 2, 3 a goldy, TRL, TRA a TRU - Tady jsem Charlie trošku nepochopila jak to myslíš. Napsala jsi + goldy, takže sem usoudila, že jsi měla na mysli všechny goldy, což je špatně, protože zahrát si tréningový level v Lařiném domě jde pouze u TR3Gold a v TR:U Lařin dům jako tréningový level není. - Špatně → 0 bodů
Zlatá:
9) Regina Zahradníčková - Špatně → 0 bodů

Celkém bodů: 10 bodů

SONIA:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider - Správně → 1 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 10 - Špatně → 0 body
7) 6 levelů - Správně → 3 bodů
8) TR1, 2, 3, TR3G, TR:L, TR:A - Správně → 3 bodů
Zlatá:
9) Shelly Blood - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 18 bodů

YUPPIES:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider Featuring Lara Croft - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 7 - Špatně → 0 body
7) 6 levelů - Správně → 3 bodů
8) TR1, 2, 3, TR:L, TR:A - Špatně → 0 bodů
Zlatá:
9) Shelly Blood - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 14 bodů

DAEGON:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider Featuring Lara Croft - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Nell McAndrew - Správně → 3 body
6) 8 - Správně → 3 body
7) 6 levelů - Správně → 3 bodů
8) TR1, 2, 3, 4 - Špatně → 0 bodů
Zlatá:
9) Shelly Blood - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 17 bodů

CLON:
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider: Lara Croft - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Lara Weller - Špatně → 0 body
6)
Bronzové:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider Featuring Lara Croft - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Lara Weller - Špatně → 0 body
6) 7 - Špatně → 0 bodů
7) x → 0 bodů
8) TR1, 2, 3, TR:L, TR:A - Špatně → 0 bodů
Zlatá:
9) Shelly Blood - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 8 bodů

FIL:
1) 1996 - Správně → 1 bod
2) Angelina Jolie - Správně → 1 bod
3) Tomb Raider Featuring Lara Croft nebo Tomb Raider The Atlantean Scion - Špatně → 0 bodů
4) Beneath the Ashes a Lara's Shadow - Správně → 1 bod
Stříbrné:
5) Rhona Mitra - Špatně → 0 body
6) 7 - Špatně → 0 bodů
7) 6 - Správně → 3 bodů
8) TR1, 2, 3, TR3G, TR:L, TR:A - Správně → 3 bodů
Zlatá:
9) Shelley Blond - Správně → 5 bodů

Celkém bodů: 14

Takže jak jste odpovídali, jste si teďkom mohli přečíst a překontrolovat si to můžete pokud chcete ještě ve Vánočním TR Magazínu, kde jsem už vaše komentáře povolila.

S největším počtem bodů se na prvním místě umístila Sonia (18 bodů) a stává se tak prvním nejlepším Smíchmaistrem letošních Vánoc. Gratuluju!

Na druhém místě, těsně za Soniou se umísťuje dAeGOn (17 bodů) a stává se druhým nejlepším Smíchmaistrem letošních Vánoc.

A na třetím, kterásném místě se se čtrnácti body umísťujou rovnou tři lidé a to Anička, Yuppies a Fil! Stávají se tak třetími nejlepšími Smíchmaistry letošních Vánoc. Taktéž gratuluju!

Ostatním účastníkům mockrát děkuju za jejich účast, velmi mě potěšilo, že se vás v této soutěži zůčastnilo tolik a nezapomeňte, že není důležité zvítězit, ale zůčastnit se!

Všichni, kteří se soutěže zůčastnili si prosím vyzvedněte Vánoční diplomky →TADY←

Doufám, že jsem všechny bodíky započítala správně a že jsem nikde neudělala chybu. pokud by jste chybičku našli, tak mi to prosím nahlaste. Ještě jednou vám všem děkuji za účast a gratuluju!

A jelikož je dneska Štědrý den, tak vám všem přeju, ať si tento výjimečný den užijete tak, jak se patří. Zahodíte starosti za hlavu a nahodíte dobrou náladu. Všem vám přeju Šťastné a Veselé Vánoce, kupu dárků a hlavně co nejméně kostí zabodnutých v krku. :-) A tady máte všichni ode mě takové malé přáníčko, snad se bude líbit :-)

TR:Legend - Lokace

23. prosince 2009 v 17:24 | MissCroft
Bolivia - Tiwanaku

Světadíl: Jižní Amerika

Lařina poznámka: ,,Anya dnes telefonovala. Zaslechla pověsti o prastarém chrámu v Bolivii, ve kterém se má nacházet zdobený kamenný kruh. Mohl by to být jeden z těch, po kterých pátrám. Hned ránu se tam vydám."

Lařina myšlenka: ,,Pátrám po jistém artefaktu..."

Secrety (tajemnství): 10 bronzových, 5 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Legend

Time Trial: 12 min 30 sec

Tady hra začíná, tedy lépe řečeno v oblasti zvané Tiwanaku. Lara tu pátrá po zdobeném kamenném kruhu, který Lara před několika Lety omylem aktivovala v Himalajích a díky němuž zmizela její matka neznámo kam. Lara tento kruh také najde a spolu s ním objeví i své nové přátelé - nepřátelé a to je teprve začátek! Tím to ještě nekončí. Brzy zjistíte, že k tomu, aby Lara mohla kruh znovu aktivovat potřebuje i ještě něco víc, než jen ten kruh a kupu nepřátel...

______________________________________________________

Peru - Návrat do Paraíso

Světadíl: Jižní Amerika

Lařina poznámka: ,,Rutlad předpokládá jisté spojitosti mezi kameny a ruinami, které se nacházejí poblíž Paraíso. Doufám, že se setkám s Anyou i navzdory všemu. Nenacházíme nic jiného, než jen deset těl a mezi nima i tělo Amandy."

Lařina myšlenka: ,,Myslím, že tam Amanda nemusela zemřít..."

Secrety (tajemnství): 8 bronzových, 2 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Legend

Time Trial: 21 min 30 sec

Tentokrát se podíváme do Paraísa kde se to nepřáteli jen hemží. Na, dalo by se říct náměstí, se Lara setká s Anyou. Při jejich rozhovoru ji ale vyruší Rutlandovy žoldáci, takže se nudit určitě nebudete... Poté, až postřílíte dostatečné množství nepřátel se projedete s motorkou na pěkně rušné cestě a věřte mi, že adrenalinu v sobě budete mít během jízdy dostatek. To ale není vše. Po této zběsilé jízdě vás čeká prozkoumání jedné hrobky, kde Lařina tehdy kamarádka nějakým způsobem záhadně zmizela... Zemřela snad?

______________________________________________________

Japonsko - Tokyo

Světadíl: Asie

Lařina poznámka: ,,Neviděla jsem Takamota už pěkně dlouho. Pochybuju, že by mě kdo ví jak postrádal od mojí poslední návštěvy. Pokud ale má ještě ten artefakt, příjde o víc, než jen a svou tvář."

Lařina myšlenka: ,,Běžné pohnutky u Yakuzy nemají místo."

Secrety (tajemství): 6 bronzových, 4 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Evening, Ripped

Time Trial: 12 min 15 sec

V Japonsku najdete první díl Arthurova meče, který má ve vlastnictví Shogo Takamoto - ne moc přátelský chlapík... takže už asi tušíte, že na konci této lokace vás čeká první trošku větší boj. Pohybovat se budete v nádherném hlavním městě Japonska - Tokyu.

______________________________________________________


Západní Afrika - Ghana


Světadíl: Afrika

Lařina poznámka: ,,Zipem poskytnuté souřadnice ukazují, že chrám se nachází uprostřed Ghanského lesa. Nevím co sleduje Rutland, ale jsem si jistá, že artefakt má stále u sebe. Budu ho muset přesvědčit, aby se ho vzdal."

Lařina myšlenka: ,,Vztahy na dálku nenávratně směřují k jejich zániku...."

Secrety (tajemství): 5 bronzových, 4 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Legend

Time Trial: 20 min

Vodopády, hodně zelených porostů, pasti, tajemné chodby a taky pořádná akce a honba za druhým kouskem meče, to vás všechno čeká v Africe, konkrétně tedy v Ghaně. Tady budete mít možnost dát Rutlandovi co pro to.

______________________________________________________

Kazachstán


Světadíl: Asie

Lařina poznámka: ,,Část meče byla již před lety odvezena do tajné sovětské laboratoře určené pro výzkum paranormálních jevů. Alister se pokouší potvrdit pravdivost této historky, zatímco já jsem na cestě tam."

Lařina myšlenka: ,,Dole budou asi problémy...."

Secrety (tajemství): 5 bronzových, 3 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Winter

Time Trial: 27 min 10 sec

Tenhleten level je akčností přímo nabytý. Čeká vás tu spousta elekřiny, zasněžená krajina, parádní dlouhá jízda na motorce a jako sladká třešnička na konec - boj s Amandiným "cosi" - prostě nějaká velká obluda, kterou Amanda vyvolá pomocí svého přívěsku. Lara zde najde i třetí část meče.

______________________________________________________

Anglie

Světadíl: Evropa

Lařina poznámka: ,,Mapa vyrytá do rytířského štítu vede k místu označovaného jako hrobka krále Artuše, narozdíl od mnohých dalších odkrytých míst. Ale toto místo muselo něco znamenat pro rytířepřed tisícici lety a proto má jistý význam i pro mne."

Lařina myšlenka: ,,Meče v kamenech... součást jednoho velkého mýtu...."

Secrety (tajemství): 9 bronzových, 5 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Biker

Time Trial: 27 min

Tohle je asi nejtěžší level ze všech. U mnohých je ale právě kvůli toho tento level nejoblíbenější. Nakouknete až do hrobky krále Artuše a odnesete si odsud i poslední část jeho meče. A aby toho nebylo málo, na závěru vás čeká i krutý boj s obřím hadem. O tajemnou atmosféru také nepříjdete. Vždyť se budete pohybovat ve starém divadle, kde se to strašidelnými zvuky jen hemží. Tak co, ještě pořád máte chuť si tento level zahrát? :-)

______________________________________________________

Nepal

Světadíl: Asie

Lařina poznámka:,,Klíč k obnovení Excalibru je památka, které si má matka obzvláště cenila. Byl ji náhodně věnován mým otcem v Ghaně na místo přívěsku, který tam ztratila. Ještě jednou jsem nucena vrátit se do své minulosti."

Lařina myšlenka: ,,Vždy to bylo tím, čím to je i dnes...."

Secrety (tajemství): 9 bronzových, 6 stříbrných, 1 zlatý

Oblečení: Winter

Time Trial: 13 min 40 sec

Krásná zasněžená krajina, ledovce, spousta kluzkých míst a plno nástrah. Nepál je taková, trošku oddychová lokace ve které se na jednu stranu můžete pokochat nádhernou krajinou a na druhou stranu se zase pěkně zapotit při překonávání propastí. Lara byla nucena se sem dostavit kvůli toho, aby našla letadlo, se kterým stroskotala i se svou matkou, když jí bylo 9 a v tom letadle i při troše štěstí najít i Ghalali klíč v podobě brože, kterou její matka nosila a také ji měla v době nehody na sobě. Pak už ji nebrání nic v tom, aby celý meč poskládala a udělala s ním vše potřebné.... :-)

______________________________________________________

Nepal

Světadíl: Jižní Amerika

Lařina poznámka:,,Je čas se vrátit do Bolívie a konečně zjistit, co tyto starobylé artefakty dokážou. Amanda jistě chce také aktivovat tyto kamenné stupně. Možná, že má svůj jasný záměr, nebo si jen myslí, že má."

Lařina myšlenka: ,,Tam ve světle něco je...."

Secrety (tajemství): 0

Oblečení: Legend

Time Trial: 4 min 15 sec

Teď už má Lara poskládaný celý meč krále Artuše a nebrání ji už nic v tom, aby aktivovala onen mechanizmus, který se ji podařilo zaktivovat před několika lety v Himalájích. Teda, skoro nic ji nebrání... až na Amandu, pár vojáků a Amandina bezvadná příšera vyvolaná jejím přívěskem. K tomu ale aby Lara dokočila svůj úkol přijít na to, proč její matka tak záhadně zmizela se musí nejdříve vrátit zpět do Bolívie a zbavit se všech nepřátel. Pak už jen zbývá aktivovat mechanizmus a pohádky je konec :-)

______________________________________________________

The Witcher - první Vánoční pohled od vývojářů!

21. prosince 2009 v 14:51 | MissCroft
Myslím, že nadpis mluví sám za sebe, ale tak já vám o tom radši i něco řeknu :-) Naší milí vývojáří nám nadělili pod stromeček první krásný Vánoční pohled! I s humorným textem... :-) Tak na to koukněte, je to moc pěkné ;-)

(V plné velikosti najdete obrázek TADY.)


Slavíme Vánoce i se Zaklínačem...

21. prosince 2009 v 14:20 | MissCroft
Pro fanoušky Zaklínače připravili vývojáři parádní Vánoční soutěž. A o co že v ní vlastně jde? Na oficiálním foru zaklínače musíte hledat speciální obrázky a kdo jich nasbírá co nejvíce, ten vyhrává! Můžete vyhrát buď zaklínačský medailon, knihu Krev elfů od A. Sapkowského, nebo hru v kostky. Více se toho o celé soutěži dozvíte tady. Tak co, jdete si zasoutěžit? :-)

The Witcher 2 - další nové video!

21. prosince 2009 v 14:10 | MissCroft
Já vím, už delší dobu jsem tu o Zaklínači nic nepřidávala (stejně tak jako o AC), taks e to budu snažit napravit. Zrovna předchvilkou jsem se dozvěděla, že vyšlo nové video, které ovšem vyšlo někdy začátkem Listopadu, což jsem už v té době věděla, jen jsem to tak nějak nebyla schopná dát sem, protože jsem to neustále odkládala... Tak a teď to tu pro vás konečně mám (ano, po víc jak měsíci. Promiňte, omlouvám se).
Jedná se o Shaky-Can video, které pochází z jedné ruské herní akce zvané Igromir, kde byla hra prezentována. Video pochází z rané alfa verze a kouknout se na něj můžete tady:Jsem tu!

21. prosince 2009 v 12:59 | MissCroft
Já vím, že vás asi dost v poslední době matu. V pátek jsem vám tu oznámila, že tu asi do konce tohoto roku nebudu a teď... Víte, věci se změnily. Hodně věcí se změnilo, takže vám tu radostně oznamuju, že jsem zpátky! :-) Omlouvám se vám, že jsem vás možná některé tak trošku vyděsila, ale já jsem vážně nečekala, že se sem můžu vrátit už tak brzo. No nebudu se tady dál zbytečně rozkecávat a radši se dám do práce se článkama :-) Přeju vám veselé svítky! :-)

Dočasná nepřítomnost...

17. prosince 2009 v 17:02 | MissCroft
Je mi to moc líto, ale musím vám oznámit, žě zřejmě asi až do konce tohoto roku se bohužel nebudu moct věnovat blogu kvůli jistým okolnostem, které tady nechci probírat. Je mi to opravdu moc líto, věřte mi, že to tu píšu s velice těžkým srdcem a mrzí mě, že tohle muselo nastat zrovna před svátkama. Těšila jsem se na to, že spolu tady oslavíme Štědrý den a Nový rok, ale bohužel :-( Není ještě jisté, jestli má nepřítomnost tady potrvá až do konce tohoto roku, možná že tu vyhlašuje jen planý poplach, ale s největší pravděpodobností tu opravdu hodně dlouhou dobu asi nebudu. Mi tedy nezbývá nic jiného, než vám popřát veselé Vánoce a Šťasná nový rok a koukejte to pořádně oslavit!

Vaše MissCroft

TR:Legend - Artefakt

16. prosince 2009 v 14:01 | MissCroft
Artefakt, který budete hledat v TR:L je meč Krále Artuše. Aby to ovšem nebylo tak jednoduché, je meč rozkouskován na několik částí. První část má Shogo Takamoto - bláznívý japonec, druhou část meče má James Rutland mladší - Americký aristokrat, třetí kus si přivlastnili sověti v Kazachstánu a konečně čtvrtý, poslední kus meče je ukryt v chrámu v Nepálu. To by jsme měli všechny části meče, ale on se nám bohužel nespojí sám od sebe, k tomu Lara potřebuje jakýsi Ghalali klíč, který její matka ještě předtím, než kdesi zmizela používala jako brož.


Tento meč má opravdu velikou sílu a v boji vám hdně pomůže, takže ho doporučuju používat co nejvíce to půjde ;-)

Dáreček k Vánocům pro mne od Crofttky

16. prosince 2009 v 8:22 | MissCroft
Od Croftky jsem dostala nádherné dárečky k Vánocům. Ne, není jeden, jsou rovnou dva! První dáreček je video, které je opravdu moc pěkně udělané. Uvidíte v něm jak TR, tak Assassins Creed a Zaklínače a druhý dáreček je dollska, která vyobrazuje mě. Opravdu ti Croftko mockrát děkuju, je to nádhera! :-)

TR:Legend - Příběh

15. prosince 2009 v 15:27 | MissCroft
Když bylo Laře pouhých 9 let, tak se při letecké havárii ztratila se svou matkou v nepálských Himalájích. Lara jakožto zkoumavá dívka nalezla v horách ukrytý mechanizmus, který se ji podařilo aktivovat a přesunul její matku neznámo kam. Poté vás příběh zavede o pěkných pár let později, kdy je už Lara starší a vydává se svojí matku hledat. Nejdříve ji okolnosti zavedou do Bolívie, kde také narazí na své nové nepřátelé a dozví se více o celém tom záhadném mechanizmu. V Bolívii však Lara dlouho nezůstane. Hned poté se vydává prozkoumávat Peru, Japonsko, Ghanu, Anglii, Kazachstán a Nepal. Lara zjistí, že k tomu, aby mohla tento mechanizmus znovu aktivovat, potřebuje meč Krále Artuše - Excalibur. Jenže to má menší háček... meč je rozdělen na několik částí, které se ukrývají na různých místech v zemích, které jsem jmenovala výše. Podaří se ji nakonec svojí matku najít?

TR:Legend - Box Art

14. prosince 2009 v 16:34 | MissCroft

TR:Legend - Ovládání

13. prosince 2009 v 8:01 | MissCroft

Základní ovládání:

Pohyb - W, S, A, D
Plížení - Schift
Skok - Pravé tlačítko myši, nebo mezerník
Akce (sebrání určité položky ze země, kopnutí protivníka, posunutí určité položky) - E
Kotoul, přikrčení - F
Zobrazení HUD - J
Kamera - Pohyb s myší
Rychle tempo (při přerušovaném stiskání Lara zrychlí své tempo, ať už se nachází na čemkoliv nebo kdekoliv) - W, S, A, D + E
Hod mgnetického háku - Q

Ovládání ve vodě:

Pohyb - W, S, A, D
Potopení - F
Vynoření - mezerník, nebo pravé tlačítko myši
Zrychlení plavání - přerušované stisknutí E
Sebríní předmětů - E
Akce - E

Ovládání vozidel:

Plyn - W
Brzda, zpátečka - S
Otáčení do stran - A, D
Střelba - Levé tlačítko myši
Změna cílu - G

Boj:

Střelba - Levé tlačítko myši
Zaměření cíle - G
Hod granátu - K
Hod granátu na cíl - K + G
Ruční míření - Y
Skluz (v blízkosti nepřitele) - F (za běhu)
Kopnutí - E
Zasílené kopnutí - G + E
Utok magnetickým hákem - G + Q

Speciální pohyby:

Speciální bojový manévr, při kterém se spomalí čas - 2x za sebou pomalé stisknutí mezerníku
Kotoul do různých stran - G + směrová klávesa (W, S, A, D) + F
Salto do různých stran - G + směrová klávesa (W, S, A, D) + mezerník, nebo pravé tlačítko myši
Přemety a několika násobné salta - Držte W (běh vpřed) a mačkejte několikrát za sebou mezerík, nebo pravé tlačítko myši

Zkratky:

Lékárnička - Home
Změna zbraní - End
Zapnutí nebo vypnutí baterky - Delete
Dalekohled - Page Down
PDA - Tab
Pauza - Esc

TR: Legend - Trailery

12. prosince 2009 v 8:09 | MissCroft

TR:Legend - Logo

12. prosince 2009 v 8:02 | MissCroft

TR:Legend - Informace

9. prosince 2009 v 16:42 | MissCroft
Žánr:
- dobrodružné

Série:
- Tomb Raider

Minimální požadavky:
- CPU 1 GHz, 256 MB RAM, 64 MB GFX

Doporučené požadavky:
- CPU 3 GHz, 1024 MB RAM, 128 MB GFX(pro Next-Gen grafiku)

Doporučený věk:
- Od 7

Vydavatel:
- Eidos

Vyrobce:
- Crystal Dynamics

Funkce:
- Nové pohyby
- Grafika
- Zcela nový přípěh
- Vozidla

Platformy:
- PC
- PS2
- PSP
- XBOX360

Rok vydání:
- 2006


_____________________________________________

© MissCroft/misscroft.blog.cz, 2008/2011
_____________________________________________