Srpen 2010

TR:Anniversary - Secrety/Tajemství

27. srpna 2010 v 11:15 | MissCroft
-----------------------------------------------------------

V TR:A jsou secrety rezděleny do třech skupinek. První skupinku zahrnují secrety tvořené lékárničkami, náboji, popřípadě i nalezenými zbraněmi.
Druhou skupinkou jsou tzv. malé artefaktíky - různé cenné předměty. V Peru a v Řecku to jsou jakési stříbrné rohy, v Egyptě placky s hieroglify a v Atlantidě nějaké podivné kovové součástky.
Třetí skupinu tvoří relikvie, což jsou nějaké užitkové, nebo rituální předměty z dávných dob. V každém levelu je k nalezení jedna relikvie.

---------------------------------------------------------------

RELIKVIE:

1) Láhev s kosatkou:

Láhev s kosatkou
Keramická láhev pocházející zhruba z roku 700 n.l. s vyobrazením mýtické kosatky. Tyto nádoby se nejčastěji používaly k pití fermentovaného nápoje chicha.

2) Busta gryfa:

Busta gryfa
Hlavy gryfů se ve starověkkém Řecku dávaly někdy kolem roku 700 př.n.l. na bronzové kotle nebo nádoby sloužící k pití, kde plnily funkci talismanů, které odhánějí zlé duchy.

3) Soška Athéniny sovy:

Soška Athéniny sovy
Sovy, jako posvátní ptáci bohyně Athény, byly spojovány s moudrostí.

4) Horova modla:

Horova modla
Egyptský bůh nebes, Horus, je zobrazován jako sokol, nebo jako muž s hlavou sokola. Jako bůh nebes bývá spojován s horním Egyptem. Při bitvě proti svému bratru Setovi o nadvládu nad Egyptem přišel Horus o jedno oko.

5) Mumifikovaná kočka:

Mumifikovaná kočka
Kult kočičí bohyně Bast(známé jako Bastet) se těšil oblibě v pozdním Egyptě. tehdy byly kočky často mumifikovány a prodávány poutníkům, kteří je kladli na obětní oltář bohyně. 

6) Nákrčník trpkosti:

Nákrčník trpkostiTento posvátný zlatý náhrdelník nosily kněžky-soudkyně z Atlantidy výhradně tehdy, když soudily zločince, kteří se provinili proti králům bohů Atlantidy. Protože každý přečin proti vládcům se trestal popravou, nákrčník se brzy stal sám symbolem smrti.

7) Pohár soužení:

Pohár soužení
Tento kalich se používal jako nádoba k zachytávání krve obětovaných panen. Když se naplnil krví, přidávaly se do něj další byliny a přísady, které vytvořily psychotropní tekutinu s jejíž pomocí se kněžny-soudkyně z Atlantidy vydávaly na duchovní pouť. 

Poznámka: Jedna relikvie mi tu chybí. Zjistila jsem totiž, že jsem ji zapomněla vzít ve hře, takže se budu muset na to místo vrátit. Pak tu relikvii přidám ;)

Článek o Spřátelených stránkách upraven

26. srpna 2010 v 19:05 | MissCroft
Všimla jsem si, že článek o Spřátelených stránkách byl už celkém zastaralý a taky pěkně neupravený, tak jsem ho vzala trošku do parády. Rozdělila jsem všechny spřátelené stránky do tří skupin. První skupinka aktivní (lidi, kteří se svému blogu plně věnujou, naštěstí vás je většina :)), druhá neaktivní (lidi, kteří momentálně nemají na svůj blog moc čas a daplňují články jen sem tam) a neaktivní (už delší dobu, třeba půl roku, se tam neobjevil žádný nový článek). Aspoň v tom teď budu mít přehled, když vás budu chodit navštěvovat :) Navíc jsem i vyměnila náhledy na vaše stránky za novější a celkový vzhled malinko poupravila. Spřátelené stránky na kterých se už víc jak rok neobjevili žádné nové články jsem smazala, taktéž i ty, kteří svůj blog už dávno zrušili, takže ve finále aktivních stránek zůstalo asi 20 a dalších 8 je mezi neaktivníma (z původních asi 40 SB) Ostatně.. jak to vlastně vypadá, se můžete podívat sami, odkaz níže :)


TR:Anniversary - Nepřátelé

25. srpna 2010 v 10:04 | MissCroft
-------------------------------------
ZVÍŘATA:
-------------------------------------


Vlci:

Vlci
Chytří, obratní, docela velcí. Na první pohled zcela neškodní pejsci, že? zdání ale klame. Ve skutečnosti jsou to lstivý vlci, kterým jde o to Laru zabít. Narazíte na ně minimálne ve dvou.

Lokace: PeruMedvědi:

Medvědi
Medvědi jsou strašně velcí a silní. Nemají žádný strach, jejich největší zbraní jsou velmi silné čelisti. Těmhle medvědům asi přestal chutnat med a tak se rozhodli, že začnou útočit na Laru. Co je ale výhada je to, že medvědi jsou samotáři (alespoň teda v TR:A), tak že by ste na ně naráželi víc jak po jednom, to opravdu nehrozí :)

Lokace: Peru
Raptoři(ky)/Velicoraptor:

Raptoři
Červení, malí, drzí dinosauříci. Jdou jako doprovod za T-Rexem. Zabít je už je trošku obtížnější, stále to není ale něco hrozného, čeho by se nedalo zbavit :)

Lokace: PeruNetopýři:

Netopýři
Malé létající krysy, jak jim někteří přezdívají. Narazit na ně můžete v jeskyní, vlastně všeobecne na různých temných místech. Lítají buď v hejnech, nebo po jednom.

Lokace: Peru, ŘeckoLvi a lvice:

Lvi a lvice
Jsou velmi chytří, rychlí a obratní. Snadno se jim podaří Laru zranit. Útočí buď sami, nebo ve skupinkách.

Lokace: Řecko
Gorila:

Gorila
Hodně velká a taky hodně silná. Na gorilu si už budete muse vzít trošku silnější zbraně. Boj s ní je ale hodně dobrý adrenalin... :) 

Lokace: ŘeckoKrysy:

Krysy
Vyskytují se v hejnéch, jsou malé, mrštné, velmi lezou na nervy. Je třeba je rychle postřílet, nebo jim prostě utéct :) 

Lokace: Řecko, Egypt
Krokodýli:

Krokodýli
Rychlí, silní, velmi nebezpeční. Vyhýbat se jejím útokům je pěkná makačka. A že jich taky je hodně.

Lokace: Řecko, Egypt
Černé pumy:

Černé pumy
Krásné kočičky, že? A jaké mají hezké drápy... S nimi není moc dobré si zahrávat, jsou nebezpečné. 

Lokace: Egypt
Mumie:

Mumie
Škaredé, ohyzdné mumie, které touží jen a jen po vás! I když vypadají děsivě, není těžké je zabít.

Lokace: Egypt, Atlantida
Gargoyly:

Gargoyly
Létající potvůrky, které po vás plivou lávu. Celkém otravné, zvlášť pokud lítají moc vysoko a vy se do nich nemůžete strefit, nebo naopak moc nízko, chytí vás a pomalu ale jistě vás zabíjí. Je jich hodně. Strašně hodně. Věřte mi, že po pár soubojích s nimi vás přejde veškeré nadšení. Vyskytují se buď po jednom, nebo po dvou.

Lokace: Atlantida

-------------------------------------
LIDÉ:
-------------------------------------

Larson Conway:

Larson Conway
Larson je bývalým důstojníkem námořní pěchoty Spojených států, u které sloužil sedm let jako příslušník zvláštních jednotek. Byl s ostudou propuštěn po prudké roztržce se svým velícím důstojníkem - povaha tohoto sporu nebyla nikdy zveřejněna. Po propuštění z veřejné věznice uplatňoval Larson svoje zkušenosti z armády a velitelské schopnosti jako žoldér v ozbrojených silách po celém světě. Nedávno získal zakázku od firmy Natla Technologies, a tak se znovu setkal tváří v tvář se svojí dávnou protivnicí, s Larou Croft.Pierre DuPoint:

Pierre DuPoint
Pierre je jedním z Lařinných rivalů na poli archeologie a dějepisu, nikdo jiný nejde za svým cílem tak, jako on. Veřejně mu byla přiznána celá řada významných archeologických objevů a podobně jako Lara byl obviněn ze slídění na nalezištích ještě před tím, než byl jeho objev oficiálně přiznán. Přestože sám sebe vydává za dokonalého archeologa, v kruzích zámořských sběratelů je znám jako lovec pokladů, který je schopný sehnat cokoliv, co kdo shání, nabídne-li se mu patřičná odměna. Perre v tom, co dělá, patří ke špičce, ale ve svém důsledku kobky vykrádá jen kvůli penězům, nikoliv kvůli skutečné zálibě v záhadách minulosti. 

Jerome "Kid" Johnson:

Jerome "kid" Johnson
Jerome "Kid" Johnson byl krátkou dobu vůdce gangu v Los Angels, než se jeho banda pokusila unést limuzínu s Jacqueline Natla. Její tělesný strážce Kin Kade zlikvidoval celý gang, ale Kida na žádost své zaměstnavatelky ušetřil. Natla potřebovala spojku se zločineckým podsvětím na Západním pobřeží a přesvědčivý Kid se pro tuto činnost výborně hodil. Kid chová ke Kinu Kadeovi zášť, nemůže zapomenout, že jeho tvrdou rukou zahynuli jeho pokrevní bratři, ale zároveň má dostatek rozumu na to, aby se při odplatě nedopustil nějakého neuvážlivého činu.


Kold Kin Kade:

Kold Kin Kade
Kin Kade je tělesným strážcem Jacqueline Natla. Je těžké pochopit, jaké důvody ji vedly k tomu, aby ho přijala do svých služeb, zvlášť pokud vezmeme v úvahu jeho trestný rejstřík., podle kterého je surovým a nelítostným zabijákem. Kin Kade strávil 15 let ve vězení, když ho popadla policie při jedné zvlášť kruté vraždě. Přezdívku "Kold" si vysloužil ve vězení, kde si odpykal většinu trestu v samovazbě kvůli naprosto nevhodnému chování a nevysvětlitelným úmrtí několika osob, které s ním sdíleli celu. Navzdory tomu všemu si svůj vrozený talent během pobytu ve vazbě ještě více propracoval. I přes mohutný nesouhlas vězeňského psychiatra byl podmíněně propuštěn k Jacqueline Natla. 
Dvojník/Doppelganger:

Dvojník/Doppelganger
Záhadná bytost bez kůže. Dvojník na sebe umí vzít přesný vnější tvar Lary Croft. Je vybaven pouze těmi nejzákladnějšími instinkty a umí napodobit činnost svých protivníků. Netrpí pocitem viny, jeho konání nemá žádné zdůvodnění., chybí mu jakákoliv duše. Dvojník je sice velice nebezpečný, ale poměrně zranitelný.


-------------------------------------
BOSSOVÉ:
-------------------------------------

_________________________________________________________________________

Tyrannosaurus Rex:

T-Rex
Že dinosauři už vymřeli? V TR zřejmě ještě ne! Tento nádherný dinosauřík si našel své útočiště v Peru, v jednom napadlém údolí. Na první pohled zcela neškodné místečky, stačí ale jeden kro blíž... a už tu se z poza keří vynoří tento gigantický T-Rex. Krásná to přerostlá velká ještěrka, že? A ty zuby... Radost pohledět! Dávejte si ale dobrý pozor, aby jste v nich neskončili vy! 

Jak na něj? Střílet, střítel a střílet! Tím docílíte toho, že se T-Rex naštve a až bude dostatečně rozzuřený, Laře stoupne hladina adrenalinu a vy tak můžete udělat zvláštní bojový manévr (jak ho správně provést se dozvíte tady.) Po několikátém opakovaném provedení T-Rex podlehne :) 

Lokace: Peru

_________________________________________________________________________

Kentauři:

Kentaur
Kentaur je bytost z řecké mytologie. Je to napůl kůň a napůl člověk. Tady ve hře to moc kentauři ale nejsou. V TRI je vývojáři pojmenovali jako "Streaky-Bacon-Centaur-Men", protože jsou více podobní mumím, než kentaurům. Navíc kentauři neumí ani způsobovat zkamenění, ani vrhat oheň.

Jak na ně? Mnozím připadají kentauři jako nejtěžší bossové ze hry. Ano, jsou sice mnohem obtížnější, než předchozí T-Rex, dají se ale zvládnout, stačí si jen vychytat taktiku jak na ně :) Hlavní je uhýbat kentaurům pohledům, protože ty způsobují zkamenění. Nejdříve tedy musíte do kentaurů střílet, až se pořádně naštvou a budou chtít použít svůj zrak, vy se jednoduše kouknete jinam. (prostě Laru otočíte tak, aby se dívala kamkoliv jinam, jen né na kentaura.) Pokud by se vám to nepodařilo, budete se muset snažit Laru ze zkamenění dostat dřív, než ji kentaur rozkopne. (Šipkama doleva, doprava). Předpokládejme tedy, že se vám podařilo pohledu uhnout. Pokračujeme dál tím, že kentaura znovu rozzuříme (střílením do něj), on se naštve, nevydrží to už a proti Laře se rozběhne. V příhodném okamžiku Lara provedla speciální útočný manévr, kdy skočila dozadu, aby ji mohl kentaur přeskočit, a střelila ho zespoda do hlavy. Omráčenému kentaurovi pak vytrhla z rukou štít (tím, že na něj hodila hák) a ten dopadl doprostřed nádvoří. Stejným způsobem to udělala i u druhého kentaura. 
Když byli už oba kentauři bez štítů, zbyl jim na obranu už jen jejich zkameňující zrak. (Medusin zrak). Střílela tedy opět do jednoho kentaura, aby ho opět naštvala a ve chvíli, kdy se začal připravovat po Laře "hodit" svůj zničující zrak Lara rychle přiskočila za jeden štít, vzala ho do ruk a namířila ho na kentaura. Ten odrazil jeho zrak proti němu a zkameněl. Poté Lara rychle začala střílet do zkamenělého kentaura aby ho rozbila dřív, než se probere. Tohle opět zopakovala i u druhého kentaura.

Lokace: Řecko
_________________________________________________________________________

Beznohá příšera:

Beznohá příšera
Představuju vám úžasný Natlin výtvor! Parádní beznohé monstrum! No není tento zmutovanec nádherný? 

Jak na něj? Nejdříve do něj jen střílejte, až se rozzuří, proveďte bojovný manévr se skokem dopředu a střelte ho do hlavy. On se zlekne a zasekne si jednu ruku v podlaze. Jakmile se tak stane, přiběhněte opatrně k té ruce a střílejte do ní. Tady je hodně těžké na ruku správně namířit, protože Lara má spíše tendenci střílet na příšeru, než na ruku. Navíc zmutovanec bouchá druhou volnou rukou do země a skáče, tím působí otřesy a Lara tak nedokáže správně mířit. Chce to zachovat si chladnou hlavu a nevzdávat to ;) Když se vám to podaří, mutantovi tím jednu ruku zneškodníte (je to ale jen dočasné, protože mu ruka zase doroste.) Teď je tedy důležitý druhý krok... Opět do něj Lara střílela aby ho rozzuřila a nalákala ho k okraji plošiny. Ve chvíli, kdy se proti ní příšera rozběhla udělala opět bojovný manévr se skokem dopředu a střelila ho. Monstrum tak přepadlo přes plošinu, zachytilo se jen tou jednou svojí zdravou rukou, tehdy Lara rychle k ruce přiběhla a nějakou silnou zbraní (nejlépe brokovnicí) do ní střílela. Příšera se tak pustila a spadla do lávy. :)

Lokace: Atlantida

_________________________________________________________________________

Natla:

Natla
Natlu asi netřeba představovat. Pro jistotu ale...

Jacqueline Natla je majitelou a výkonnou předsedkyní Natla Technologies, jedné z největších firem na světě zabývajících se elektrotechnikou. Je držitelkou hardwarových patentů a její výzkumné a vývojové oddělení patří k nejtajnějším a nejplodnějším zlepšovatelským skupinám v průmyslu. O soukromém životě slečky natly toho příliš známo není, snad jen to, že nikdy neposkytuje rozhovory a na veřejnosti se vyskytuje jen zřídka. Kolegové a konkurenční podnikatelé o ní shodně tvrdí, že je nadmíru inteligentní a náročná puntičkářka. 

Jak na ni? Tohle je asi nejjednodušší boss. Opět tu hraje hlavní roli speciální bojovný manévr. Lara tedy do Natly střílela vším, co měla, tedy resp. do jejích křídel. Až Natlu dostatečně zranila, (na polovinu), všimla si jejího zářícího kamene na jejích zádech. Střílela tedy dál do Natly, Natla se rozzuřila a rozběhla se proti ní, Lara udělala bojovný manévr se skokem dozadu a ve vhodný okamžik do ní střelila. Pokud se podařilo, Natla na malý okamžik zůstala klečet na zemi a Lara měla šanci ji do kamane na zádech střelit. Tímto jí Lara vždycky ubrala kousek života. Tohle zopakovala několikrát za sebou, dokud Natle úplně nevyčerpala život. (Poznámka: Když Lara Natlu rozzuří, ta na ni nabíhá 4x až 6x). Pak následuje animace ve které musíte následně takhle mačkat šipky: nahoru, dolu, dolu, nahoru, doleva.

_________________________________________________________________________

The End


Hotovo!

24. srpna 2010 v 11:44 | MissCroft
Nejdříve bych chtěla poděkovat všem, kteří zareagovali na můj předešlý článek, ve kterém jsem vás žádala o pomoc. Všem, kteří se mi ozvali moc děkuju za vaší snahu mi nějak pomoci. Cením si toho. Nejvíce však musím poděkovat Mimi, která mi dala odkaz na stáhnutí českých savů. Moc ti děkuju, jsem ti za to strašně moc vděčná! Ráda bych ti to nějak v budoucnu oplatila, takže pokud budeš někdy něco potřebovat, sem tu pro tebe ;) 

Teď se dosávám k jádru věci... Díky savům od Mimi jsem teda mohla postoupit dál ve hře a dnes jsem TR:A konečně dokončila! :) Hru mám tedy celou odehranou a můžu sem díky tomu přidávat další články o TR:A protože už vím o hře mnohem víc :) Uvažuju, že bych tu taky sepsala nějaký svůj názor na TR:A, taková moje menší recenze... Uvidíme :) Já se teda mezitím poženu do psaní článků, přeju vám všem příjemný (i když na mnoha místech asi i deštivý) den :)

Pomoc... prosím :(

22. srpna 2010 v 15:54 | MissCroft
Zdravím všechny moje milé návštěvníky. Mám problém a věřím, že se snad najde člověk, který by byl ochotný mi pomoc. Jedná se o Tomb Raider! Anniversary. Jsem v předposledním levelu → Atlantida, The Great Paramid (velká pyramida) a trošku jsem se sekla. Nacházím se v místnosti s lávou a s několika plošinama a já se musím přes tyče, háky a různé další překážky dostat až nahoru. Všechno to je na čas a já to absolutně vůbec nezvládám :( Proto vás prosím... nemáte někdo české savy na tento level? Podotýkám ČESKÉ, anglické mi nejedou :( (mám totiž hru v češtině). Nemohl by mi je někdo poslat? Moc vás prosím, budu vám za to moc vděčná. Předem všem děkuju :)

Po stopách Lary Croft - Artefakty - Excalibur

18. srpna 2010 v 8:00 | MissCroft
Navigace: Tomb Raider: Legend
Více o artefaktu ve hře: →Tady←

Excalibur

Excalibur je jméno legendárního meče používaného králem Artušem. Často bývá obdařen magickými vlastnostmi či spojován se suverenitou Velké Británie. Občas bývá zaměňován s "Mečem v kameni", ale ve většině případů vystupují tyto meče nazávisle (Jednou z těchto výjimek je např. jeden z nejslavnějších filmů na Artušovské téma, Excalibur, z roku 1981). Ve většině verzí pověsti dostane Artuš Excalibur od Paní Jezera, když se nad hladinu vynoří její ruka držící meč. Podobným způsobem je meč i vrácen, když se po jeho odhození do jezera vynoří ruka, která jej zachytí. Podle jiných zdrojů byl ukován jako dar pro Julia Caesara a byl symbolem královské moci na britských ostrovech.

Excalibur
*Zdroj: Wikipedia.czLC & The Guardian of Light - Nové artworky a render

17. srpna 2010 v 16:20 | MissCroft
LC & The Guardian of Light
Na svět vyšlo pár nových obrázků. Jako první tu máme 3 nové artworky a pak taky jeden krásný render. Všechno najdete v galerii (Odkaz níže).


TR:Anniversary - Charaktery

17. srpna 2010 v 12:44 | MissCroft
LARA CROFT:

┌────────────────────────────────┐
Lara Croft
└────────────────────────────────┘

Lara Croft je dobrodruch, světoběžník a archeoložka, která hledá starobylé hrobky a památky. Je poháněna posledlostí odhalovat tajemství slavných starověkých civilizací. Je neuvěřitelně fyzicky zdatná, plynně hovoří několika jazyky a nezastaví ce před ničím, co by ji bránilo získat to, co si umanula.

WINSTON SMITH:

┌────────────────────────────────┐
Winston
└────────────────────────────────┘

Winstonova rodina žila s Croftovými po celé generace. Winston u nich podobně jako jeho otec přijal místo sloužícího poté, co přesně před třicátým rokem věku odešel z armády. Nastěhoval se do sídla Croftů a poté, co ještě před narozením Lary zemřela jeho žena, zůstal jediným sloužícím. Stará se o veškeré potřeby Lařiny domácnosti, svou práci vykonává nad rámec svých povinností tradičního sloužícího tak, aby vyhověl neobvyklému životnímu stylu a zvykům Lary. Jeho loajalita k Laře, jejím rodičům a Croftově sídlu je takřka bezmezná.

LARSON CONWAY:

┌────────────────────────────────┐
Larson Conway
└────────────────────────────────┘

Larson je bývalým důstojníkem námořní pěchoty Spojených států, u které sloužil sedm let jako příslušník zvláštních jednotek. Byl s ostudou propuštěn po prudké roztržce se svým velícím důstojníkem - povaha tohoto sporu nebyla nikdy zveřejněna. Po propuštění z veřejné věznice uplatňoval Larson svoje zkušenosti z armády a velitelské schopnosti jako žoldér v ozbrojených silách po celém světě. Nedávno získal zakázku od firmy Natla Technologies, a tak se znovu setkal tváří v tvář se svojí dávnou protivnicí, s Larou Croft.

PIERRE DUPONT:

┌────────────────────────────────┐
Pierre Dupont
└────────────────────────────────┘

Pierre je jedním z Lařinných rivalů na poli archeologie a dějepisu, nikdo jiný nejde za svým cílem tak, jako on. Veřejně mu byla přiznána celá řada významných archeologických objevů a podobně jako Lara byl obviněn ze slídění na nalezištích ještě před tím, než byl jeho objev oficiálně přiznán. Přestože sám sebe vydává za dokonalého archeologa, v kruzích zámořských sběratelů je znám jako lovec pokladů, který je schopný sehnat cokoliv, co kdo shání, nabídne-li se mu patřičná odměna. Perre v tom, co dělá, patří ke špičce, ale ve svém důsledku kobky vykrádá jen kvůli penězům, nikoliv kvůli skutečné zálibě v záhadách minulosti. 

JEROME "KID" JOHNSON:

┌────────────────────────────────┐
Kid
└────────────────────────────────┘

Jerome "Kid" Johnson byl krátkou dobu vůdce gangu v Los Angels, než se jeho banda pokusila unést limuzínu s Jacqueline Natla. Její tělesný strážce Kin Kade zlikvidoval celý gang, ale Kida na žádost své zaměstnavatelky ušetřil. Natla potřebovala spojku se zločineckým podsvětím na Západním pobřeží a přesvědčivý Kid se pro tuto činnost výborně hodil. Kid chová ke Kinu Kadeovi zášť, nemůže zapomenout, že jeho tvrdou rukou zahynuli jeho pokrevní bratři, ale zároveň má dostatek rozumu na to, aby se při odplatě nedopustil nějakého neuvážlivého činu.

KOLD KIN KADE:

┌────────────────────────────────┐
Kold Kin Kade
└────────────────────────────────┘

Kin Kade je tělesným strážcem Jacqueline Natla. Je těžké pochopit, jaké důvody ji vedly k tomu, aby ho přijala do svých služeb, zvlášť pokud vezmeme v úvahu jeho trestný rejstřík., podle kterého je surovým a nelítostným zabijákem. Kin Kade strávil 15 let ve vězení, když ho popadla policie při jedné zvlášť kruté vraždě. Přezdívku "Kold" si vysloužil ve vězení, kde si odpykal většinu trestu v samovazbě kvůli naprosto nevhodnému chování a nevysvětlitelným úmrtí několika osob, které s ním sdíleli celu. Navzdory tomu všemu si svůj vrozený talent během pobytu ve vazbě ještě více propracoval. I přes mohutný nesouhlas vězeňského psychiatra byl podmíněně propuštěn k Jacqueline Natla. 

DVOJNÍK (DOPPELGANGER):

┌────────────────────────────────┐
Dvojník (Doppelganger)
└────────────────────────────────┘

Záhadná bytost bez kůže. Dvojník na sebe umí vzít přesný vnější tvar Lary Croft. Je vybaven pouze těmi nejzákladnějšími instinkty a umí napodobit činnost svých protivníků. Netrpí pocitem viny, jeho konání nemá žádné zdůvodnění., chybí mu jakákoliv duše. Dvojník je sice velice nebezpečný, ale poměrně zranitelný.

JACQUELINE NATLA:

┌────────────────────────────────┐
Natla
└────────────────────────────────┘

Jacqueline Natla je majitelou a výkonnou předsedkyní Natla Technologies, jedné z největších firem na světě zabývajících se elektrotechnikou. Je držitelkou hardwarových patentů a její výzkumné a vývojové oddělení patří k nejtajnějším a nejplodnějším zlepšovatelským skupinám v průmyslu. O soukromém životě slečky natly toho příliš známo není, snad jen to, že nikdy neposkytuje rozhovory a na veřejnosti se vyskytuje jen zřídka. Kolegové a konkurenční podnikatelé o ní shodně tvrdí, že je nadmíru inteligentní a náročná puntičkářka. 


_____________________________________________

© MissCroft/misscroft.blog.cz, 2008/2011
_____________________________________________